IŠ KAUNO – SU KETURIOMIS EUROPOS TAURĖMIS!

9 rugsėjo 2014
Komentarai: 0
Kategorija: Pasiekimai
9 rugsėjo 2014, Komentarai: 0

Sėkmingas „Žiemio“ Laser jachtų klasės buriuotojams buvo Europos buriavimo Taurės Kauno etapas.

Regatoje be Lietuvos buriuotojų varžėsi sportininkai iš Latvijos, Baltarusijos, Suomijos, Čekijos, Lenkijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, Norvegijos.

Dėl visą Lietuvos teritoriją „padengusio“ anticiklono ir Kauno mariose vėjo užteko tik pirmąjai varžybų dienai, kai buvo įvykdyti trys plaukimai.

Stabiliausiai buriavęs visus tris plaukimus, Rokas Rudgalvis iškovojo antrą vietą vyrų Laser Radial jachtų klasėje bei buvo apdovanotas nugalėtojo taure už pirmąją vietą vaikinų įskaitoje iki 19 metų.

Tad Rokui – dvi Europos taurės!

Kristupui Mažonui ir Robertui Urbonavičiui – “priverstiniams” Radial buriuotojams – dėl jų “viršsvorio” sekėsi prasčiau. Robertas liko 17 –as, o Kristupas – 18 as. “Priverstiniai” jie todėl, kad pagal fizinius duomenis jie jau seniai tinkami olimpinei Standard klasei, tačiau Europos taurės nuostatai dėl per jauno amžiaus to neleidžia, nors jie treniruojasi ir dalyvauja kitose Lietuvos varžybose jau Standard klasėje. Sekančiais metais jie taps “legaliais standartistais”.

Laser Radial klasėje varžėsi 28 buriuotojai.

Olimpinėje Laser Standard klasėje Taure už pirmąją vietą vaikinų grupėje iki 19 metų buvo apdovanotas Marius Žemgulis, bendroje įskaitoje likęs ketvirtas. Gerokai “paūgėjęs” po ISAF jaunių Pasaulio čempionato, Marius pirmąjį plaukimą sugebėjo finišuoti pirmas, aplenkdamas nugalėtoją šioje klasėje Saulių Pajarską.

Nudžiugino dvylikametė Paulina Pekūnaitė, apdovanota Taure už antrąją vietą merginų Laser 4,7 klasėje. Nors ji treniruojasi Laser klasėje tik šią vasarą, tačiau patirtis, sukaupta buriuojant Optimist’u (Lietuvos rinktinės sudėtyje dalyvavo 2013 metų Europos čempionate), padėjo iškovoti aukštą vietą, nusileidžiant tik žymiai vyresnei buriuotojai iš Baltarusijos.

Kitas “Žiemio” buriuotojas šioje klasėje, priekuliškis Neilas Straukas, taip pat pirmus metus buriuojantis Laser jachta, liko 21 – as. Šioje klasėje varžėsi 30 buriuotojų.

Rugsėjo 25-28 dienomis Nidoje vyks Lietuvos čempionatas, kuris bus labai svarbus dėl patekimo į sekančių metų Lietuvos rinktines.

Laser jachtų klasės treneris A.Patašius

Komentavimo galimybė išjungta.