Iš Nidos – su dviem medaliais

16 rugsėjo 2015
Komentarai: 0
Kategorija: Pasiekimai
16 rugsėjo 2015, Komentarai: 0

Rugsėjo 3-6 dienomis Nidoje vyko Lietuvos buriavimo čempionatas. Jis buvo sėkmingas „Žiemio“ buriuotojams, kurie laimėjo po vieną aukso ir sidabro medalį bei iškovojo tris ketvirtas vietas.

Keturias dienas vykusios buriuotojų varžybos Kuršių mariose, kur dalyvavę visi pajėgiausi Lietuvos buriuotojai (išskyrus G.Volungevičiūtę-Scheidt) per dešimt įvykdytų plaukimų „aiškinosi“ kas yra kas.

 

Žinoma, pirmiausiai sveikiname „Žiemio“ trenerį Šarūną Felenderį, iškovojusį Lietuvos čempiono aukso medalį olimpinėje Finn jachtų klasėje, užtikrintai laimėjusį visus 10 plaukimų. Jo mokomosios grupės Optimist jachtų klasės jaunieji auklėtiniai turi kuo pasigirtiJ.

 

„Žiemio“ Laser‘istų šešių žmonių komanda varžėsi visose trijose kategorijose: Laser Standard, Laser Radial ir Laser 4,7.

 

Pučiant ir vidutiniams (pirmas dvi dienas) ir stipriems (paskutines dvi dienas, kai vėjo greitis buvo apie 10 m/s) vėjams Laser Radial klasėje „žemietis“ Rokas Rudgalvis įtemptoje kovoje su labai pajėgiais Kauno buriuotojais, sugebėjo iškovoti sidabro medalį vyrų grupėje, pralaimėjęs tik G.Volungevičiūtės trenerio Lino Eidukevičiaus sūnui Mariui, trečioje vietoje palikęs kitą labai pajėgų Kauno buriuotoją D.Juškevičių.

Šioje klasėje pagirtinai buriavo „Žiemio“ penkiolikmetis sportininkas, priekuliškis Neilas Straukas, užėmęs aukštą ketvirtą vietą vyrų grupėje.

 

Laser Standard olimpinėje vyrų klasėje varžėsi visas šios klasės Lietuvos žvaigždynas.

Pagirtinai buriavo Kristupas Mažonas, nusileidęs tik trims Kauno profesionalams, iš kurių du dar turi galimybių laimėti atranką į Rio Olimpines žaidynes, o trečias – tokiose atrankose yra dalyvavęs anksčiau.

Kristupui pavyko laimėti prieš pagrindinį varžovą nidiškį Mantą Marozą ir visą Nidos keturių „standartistų“ komandą, naudojusią paskutinius du lemiamus plaukimus ne visai garbingus metodus. Tad ši ketvirta vieta Kristupui yra ne mažiau vertinga už medalį.

Pagyrimo vertas ir antras mūsų „standartas“ Robertas Urbonavičius, pademonstravęs kovingumą ir tik dėl kol kas nepakankamo svorio, negalėjęs rimčiau pasipriešinti fiziškai pajėgesniems varžovams pučiant stipriems vėjams.

 

Laser 4,7 klasėje varžėsi mūsiškiai Paulina Pekūnaitė ir Dovydas Nikitinas.

Puikiai buriavusi trylikametė Paulina, „susitvarkiusi“ ir su stipriais vėjais, užėmė pirmą vietą merginų grupėje, bet nebuvo apdovanota čempionės medaliu dėl to, kad dalyvavo tik trys merginos, o varžybų nuostatai reikalauja keturių dalyvių.

Taigi, Paulina užėmė aukštą ketvirtą vietą bendroje įskaitoje, tik keliais taškais nusileidusi trečią vietą užėmusiam Kauno Bangpūčio sportininkui-vaikinui. Pirmas dvi vietas užėmė taip pat Kauno buriuotojai-vaikinai.

„Žiemio“ komandoje debiutavęs Dovydas Nikitinas, dar šiais metais buriavęs Optimist jachta Kauno komandoje, taip pat nepabūgo stipraus vėjo ir garbingai finišavo visus 10 plaukimų.

Jam, kol kas dalyvavusiam tik trijose treniruotėse Drevernoje, dar viskas ateityje.

 

Dvi savaites turime pasiruošimui Laser Europos taurės regatai Kaune, o už trijų savaičių, ten pat – Tarptautinė „Rudens Vėjo regata 2015“, paskutinė regata „Žiemio“ buriuotojams, bet ne tiems, kas turi finansinių galimybių pratęsti buriavimo sezoną Ispanijoje, Portugalijoje (ten, Europos Laser klasės taurėje, kaip įprasta, dalyvauja Kauno buriuotojai) ar kituose šiltuose vandenyse visą žiemą.

Laser klasės treneris A.Patašius

Komentavimo galimybė išjungta.