Ledrogės!

6 kovo 2015
Komentarai: 0
Kategorija: Pasiekimai
6 kovo 2015, Komentarai: 0

Kadangi Gargždų miesto karjeras dėl oro sąlygų neužšalo, todėl ledrogių Europos čempionatas vyko Elektrėnuose 2015 02 21 -22 d., kuriame dalyvavo daugiau nei 30 šio žiemos sporto mėgėjų iš Vokietijos, Olandijos, Estijos ir LIetuvos. VšĮ Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ treneris Marius Nagdasovas į čempionatą atvežė 6 mokyklos auklėtinius. Iš jų Rokas Rudgalvis lengvasvorių kategorijoje iškovojo garbingąją II – ąją vietą. Pirmąją varžybų dieną dalyviai rungėsi prie 20 – 15 mazgų pietų vėjo. Oro temperatūra +5 C, saulė, todėl jau vakarop ledas ėmė tižti. Įvyko 3 etapai. Supersunkūs ir vidutiniškai sunkiasvoriai ( 11 dalyvių), lengvasvorių kategorijoje ( 12 dalyvių) ir jauniai ( 10 vaikų nuo 9 iki 12 metų). Čempionato metu pavyko įvykdyti 12 etapų. Kiekviena svorio kategorija padarė po 4 etapus. Varžybų metu netrūko azarto ir adrenalino 20 – 40 km/h greičiu pjaunant pačiūžomis ledą, vienas kitas jaunesnis ledrogininkas nesuvaldęs savo technikos virto.

Paskutinę dieną išlindo saulė, deja vėjo buvo nepakankamai, kad būtų įmanoma vykdyti varžybas. Todėl dėl vėjo trūkumo, tą dieną nepavyko padaryti nė vieno etapo.

Europos čempionatą vainikavo apdovanojimų ceremonija, kurioje triumfavo Lietuvos ledrogininkai.

Rezultatai: http://racing.blokart.lt/2015/02/33-pilots-from-4-countries-competed-in-ice-blokart-europeans-2015/

Sekantį savaitgalį, t.y. vasario 28- kovo 1 d. jau Šiauliuose ant Rekyvos ežero vyko Lietuvos ledrogių čempionato ir taurės varžybos. Dalyvavo net 8 Lietuvos buriuotojų klubų nariai : (Šiaulių s/m „Atžalynas“, Vilnius, Nacionalinė buriavimo akademija, Klaipėdos “Žiemys”, Neringos s.m, Panevėžio jachtklubas, Kupiškio jachtklubas, Elektrėnų “Poseidonas”, Lietuvos Blokart komanda). Viso virš 40 dalyvių. Sportininkai rungėsi trijose Ice blokart grupėse, DN, dvejose Ice optimist ir pirmą kartą Lietuvos ledo jachtų istorijoje dalyvavo originalios konstrukcijos ledrogės open grupėje. Šį kartą „Žiemio“ buriavimo mokyklos komanda buvo gausiausia. Dalyvavo net 9 mokyklos sportininkai, iš jų 3 vaikai iš Klaipėdos rajono. Kadangi startavo ne visi vienoje grupėje, tad buvo ganėtinai sunku. Trenerio Mariaus Nagdasovo auklėtiniai startavo super lengvasvorių ir lengvasvorių grupėse, kas leido labiau „pažaisti“ su taktika. Vėjas 5-7 m/s kai kuriems vaikams buvo per didelis, nes dalyvavo su 5.5 kvadratinių metų burėmis. Kadangi šiais metais ledo Klaipėdos krašte kaip ir nebuvo, treniruočių neturėjome, tad teko važiuoti ir pasitreniruoti vieną dieną prieš varžybas, greitai perprasti greičius, taktiką ir konkurentus. Vieniems sekėsi geriau, kitiems mažiau. Susirinkus visiems sportininkams iš Lietuvos, pirmąją dieną sportininkai praleido ant ledo stumdydami ledroges, nes vėjo „Neptūnas“ pagailėjo, bet teisėjai sumastė pasitreniruoti vėjo belaukiant ir surengė „In-Port Race“. Sekmadienio rytui išaušus, padvelkė lengvas rytinis vėjelis, kuris leido suprasti, jog taip lauktos varžybos įvyks. Mažumėlę pasitreniravus prieš važiavimus, stojomės ant starto linijos su mažaisiais ir startavome. Geriausiai pirmieji važiavimai sekėsi super lengvasvorių grupėje startavusiam Benui Klioštoraičiui, kuris po kelių važiavimų parodė užsispyrimą ir šaunų rezultatą. Pertraukėlės metu padiskutavus apie taktinius veiksmus, nuspręsta, jog privalome iškovoti prizinę vietą. Po įnirtingos kovos Benui pavyko įgyvendinti užduotis ir jis tapo lyderiu. Buriavimo mokyklos „ Žiemys“ auklėtinis iškovojo pirmąją vietą. Turėjome ir patį jauniausią dalyvį Nojų Mockų, kuris laimėjo prizą už jauniausią dalyvį Europos čempionate.

Ypač atkakli kova vyko ultralengvasvorių ir lengvo svorio grupėse, kur tik paskutiniai važiavimai išaiškino nugalėtojus. Jais ultralengvasvorio įskaitoje tapo NBA auklėtinis Arijus Toleikis, paskutiniame važiavime užtikrintai aplenkęs savo konkurentus. Antras liko tiek pat taškų surinkęs Europos 2015 ice blokart čempionas Rimvydas Mažunavičius (Šiaulių s.m. “Atžąlynas”), trečiaja vieta teko tenkintis Vykintui Mizgirui (Neringos s.m.). Lengvasvorių kategorijoje Benas Klioštaraitis (Klaipėdos krašto s/m „Žiemys“) puikiai įsivažiavęs paskutiniuose važiavimuose aplenkė Šiaulietę Jovilę Gedmontaitę ir iškovojo Klaipėdai vienintelį apdovanojimą. Tiek pat taškų surinkusi Jovilė liko antra (Šiaulių s/m „Atžalynas“), trečioji vieta atiteko Lukui Čeikai (Vilnius, Nacionalinė buriavimo akademija).

 

Rezultatai: https://drive.google.com/file/d/0B1R-hUAcHvR8a1VtY0MzeWxpWXNrWVNfRmZaNnQ5WnFKeHFN/view

 

Komentavimo galimybė išjungta.