Komentarai: 0
Kategorija: Pasiekimai
7 spalio 2014, Komentarai: 0

Kauno mariose XXIV Tarptautinėje regatoje „Rudens vėjas“ dalyvavo rekordinis skaičius dalyvių – 202 sportininkai iš Lietuvos, Latvijos, Baltarusijos, Rusijos, Lenkijos.

Sportininkai varžėsi 6 jachtų klasėse: vaikai iki 15 metų jėgas bandė „Optimist“, jaunimas – „Laser 4,7“ klasės varžybose, suaugusieji rungėsi olimpinėse jachtų klasės „Laser Standart“ ir „Laser Radial“, „Finn“, „470“ klasės varžybose.

Penktadienį dėl silpno vėjo plaukimai nevyko. Šeštadienį ir sekmadienį pralaukus pusdienį vėjo, po pietų įvyko keturi plaukimai vyresniems, ir penki plaukimai „optimistams“. Šeštadienį „optimistams“ paskutiniojo plaukimo finišas jau saulei nusileidus.

„Laser 4,7“ jachtų klasėje mergaičių tarpe pirmąją vietą iškovojo mūsų mokyklos auklėtinė Paulina Pekūnaitė. Rokas Rudgalvis vyrų grupėje užėmė garbingąją trečiąją vietą „Laser Radial“ jachtų klasėje. Robertas Urbonavičius „Laser Standard“ klasėje užėmė 7-ąją vietą.

„Žiemio“ mažiausieji buriuotojai šioje regatoje įgijo didelės patirties kovodami gausioje laivų flotilėje, kur „Optimist“ B grupėje dalyvavo net 59 jachtos. Vaikams tai buvo nauja patirtis ir nauji iššūkiai, kadangi dar neteko dalyvauti tarp tiek daug dalyvių. Treneris Marius Nagdasovas į Rudens vėjo regatą vežė net 8 jaunuosius buriuotojus. 25 – ąją vietą užėmė Paulius Petrošius, 27 – ąją – Martynas Vitkus (Klaipėdos rajonas), 29 – ąją – Nojus Bestauskas (Klaipėdos rajonas), 46 – ąją – Žygimantas Janušauskas, 49 liko Jonas Baliutavičius, 52 – Nojus Mockus, Beatričė Gudaitė liko 53, ir 57 – Povilas Carev.

„Optimist” A grupėje pirmąją vietą iškovojo Laurynas Ivanauskas, „Optimist” B klasėje – Mikolaj Merkler, Lenkija. „470” klasėje pirmą vietą užėmė Emilis Valentinaitis ir Antanas Gerasimavičius.  „Laser 4,7” klasėje pirmą vietą užėmė Airidas Rutkauskas. „Laser Radial” klasėje stipriausia pasirodė Viktorija Andrulytė, „Laser Standart” klasėje – estas Kaarel Kruusmagi, Estija.”Finn” klasėje stipriausias buvo Adomas Janulionis.